Eğitim Destek Koordinatörlüğü
COP26'da Bir Türk Markası: Huner
  1.   Eğitim Destek Koordinatörlüğü
  2. Haberler


COP26'da Bir Türk Markası: Huner


Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı kapsamında ''Fashion Open Studio'' ile dokuz uluslararası tasarımcı, işlerini tüm dünyaya gösterebilecek.


sürdürülebilir moda      Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı COP26, bu yıl 1-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Dokuz uluslararası tasarımcı konferans kapsamında hayata geçen ''Fashion Open Studio'' ile işlerini tüm dünyaya gösterme fırsatı yakalayacak. British Council ve Fashion Revolution’ın düzenlediği program kapsamında düzenlenen programın bu yılki temaları 'Adaptasyon ve Dayanıklılık' ve 'Doğa' olarak belirlendi.

     Seçilen dokuz tasarımcı arasında Türkiye'den Hüner Aldemir tarafından kurulan ve malzeme odaklı tasarımlar sunmayı odak noktası yapan sürdürülebilir moda markası Huner yer alıyor. Huner’in bilinçli tüketici için âtıl yelken kumaşlarını ileri dönüştürerek oluşturduğu çantalarının yapımını gösteren canlı ve önceden filme alınmış içeriklerin sunulacağı dijital etkinlik bu sürdürülebilir moda markasının materyalleri nasıl tedarik ettiğini ve kendi üretim süreçlerinden kalanlar da dahil olmak üzere, elde ettiği her yelken kumaşı parçası kullanma arayışlarını keşfedecek. 

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberler